Anketa SLÁVIK 2005 v znamení noviniek

Na tlačovej konferencii v bratislavskom hoteli Holiday Inn vyhlásili zástupcovia organizátorov, ktorými sú Produkčný dom FORZA v spolupráci s agentúrou OKLAMČÁK Production a TV MARKÍZA, ďalší ročník ankety o najobľúbenejších interpretov slovenskej populárnej hudby.
Prvá etapa ankety, masívna mediálna kampaň spojená s uverejnením hlasovacích kupónov, prebieha od 8. októbra do 14. novembra 2005. V uvedenom období bude hlasovací kupón uverejnený v denníku Nový Čas, týždenníkoch Markíza, Život, Eurotelevízia a Slovenka a v mesačníku IN. Aj v tomto ročníku prebieha paralelne SMS hlasovanie, ktoré jednak výrazne zvyšuje počet hlasov a jednak oslovuje ďalšiu skupinu respondentov, čím sa zvyšuje reprezentatívnosť výsledkov ankety.

Anketa SLÁVIK 2005 sa vyhlasuje v troch hlavných kategóriách: spevák, speváčka a skupina. Okrem toho budú dekorovaní aj Skokan roka,  Objav roka a Rádioslávik pre najvysielanejšieho domáceho interpreta. Svoje minuloročné prvenstvo v hlavných kategóriách budú obhajovať Miro Žbirka, Misha a Elán. Novinkou hlasovania je kategória, ktorá konfrontuje slovenskú populárnu hudbu z opačného pohľadu. Súčasťou ankety je aj hlasovanie o „Slameného slávika“, ktorý je definovaný ako najväčšie sklamanie roka v absolútnom počte hlasov. Aj v tomto ročníku vyhlásil denník Nový Čas anketu o Hit roka 2005, zároveň budú jeho čitatelia  hlasovať aj o „Metle roka“, ktorú pridelia najhoršie oblečenej domácej hviezde. Hlasovanie prebieha on-line na webovej stránke www.bleskovky.sk. Vyžrebovaný účastník hlasovania získa od garanta súťaže, denníka Nový Čas, finančnú prémiu vo výške 50 000,- Sk.

Rátanie hlasov z hlasovacích kupónov a ich následné zrátanie s SMS hlasmi realizuje špecializovaná počítačová firma pod dohľadom notára. Ten overí správnosť výsledkov a v zapečatenej obálke ich odovzdá štatutárnemu zástupcovi organizátorov. V záujme udržania napätia a autentických reakcií všetkých zainteresovaných budú výsledky v hlavných kategóriách aj v tomto roku zverejnené počas slávnostného galaprogramu v priamom prenose TV Markíza v sobotu 3. decembra 2005 o 20.45 hod. Vtedy sa verejnosť dozvie aj mená oboch výhercov finančnej prémie vo výške 250 000,- Sk, ktorí budú vyžrebovaní jednak spomedzi kupónov a  jednak spomedzi sms hlasov.

 

 

Generálnymi reklamnými partnermi ankety SLÁVIK 2005 sú: Eco-Invest, spoločenský týždenník Markíza, PM Zbrojníky, Terno - stávková kancelária a Slovenská pošta – posol dobrých správ.
Hlavní reklamní partneri: Filux design, hotel Holiday Inn, OR-LI, Power Factory, Železiarne Podbrezová, Gamo, Biliard Club Lavos, časopis Kamarát.
Reklamní partneri: Air France, ProPartners Holding, Technolim, Transpetrol a Sibamac.
Mediálni partneri: Rádio Okey, denník Nový Čas, týždenníky Markíza, Život, Eurotelevízia a Slovenka, mesačník IN, SITA, TASR a billboardová spoločnosť ISPA.