Cmorik, Smatanová a skupina Desmod sú víťazmi!

Slovensko už pozná ďalších svojich Slávikov. Spevák Peter Cmorik, speváčka Zuzana Smatanová a kapela Desmod sú víťazmi tohtoročnej ankety Slávik 2008, ktorej výsledky dnes slávnostne vyhlásili na galaprograme v Sibamac aréne v NTC, Bratislava. V ankete organizovanej Produkčným domom FORZA, agentúrou Oklamčák Production a TV Markíza sa v tých istých kategóriách na druhej priečke rebríčka popularity umiestnili Mário Kollár, Katarína Knechtová a skupina Elán. Tretie miesto a bronzového Slávika 2008 získali Miro Žbirka, Zdenka Predná a skupina No Name. V záujme udržania napätia a autentických reakcií všetkých zainteresovaných boli výsledky v hlavných kategóriách aj v tomto roku zverejnené až počas slávnostného galaprogramu v priamom televíznom prenose.

Jeden z najdôležitejších večerov roka v slovenskom  hudobnom svete sprevádzali Dara Rolins spoločne s Filipom Tůmom. Na tohtoročnom Sláviku diváci mali možnosť vidieť viac ako sto účinkujúcich a jedinečné  hudobné čísla, ktoré boli pripravené špeciálne len pre túto príležitosť. Desmod, Peter Cmorik, Horkýže Slíže, Zuzana Smatanová, Jana Kirschner, Opak, No Name, Zuzana Fialová, Michaela Čobejová, Dominika Cibulková, Martin „Pyco“ Rausch, Marián Varga, Veronika Husárová, Peter Varinský, Miriam Kalisová, Laci Strike, Laco Lučenič, Peter Nagy, Erika Judínyová, Paviel Rochnyak. To je len zlomok mien, ktoré vystúpili v priamom prenose.

Hlasovalo sa aj v ďalších, vedľajších kategóriách. Skokanom roka sa stal  sa stala skupina Metropolis, Objavom roka spevák Adam Ďurica a cenu Rádioslávik získala za skladbu Mám krásny sen skupina IMT Smile. V kategórii Hit roka, ktorú organizuje denník Nový Čas, vyhrala skladba Lavíny od skupiny Desmod.

 

 

Generálni reklamní partneri: SkyEurope Airlines, Fis Group Slovakia - Financie - Investicie - Stavby, Rádio Okey, AquaCity Poprad
Hlavní reklamní partneri: ECO – INVEST, Slovenská pošta, Volkswagen, Dolores, Danicon holding – továreň na stavby, cestovná kancelária Hydrotour, Kontio – zrubové domy
Reklamní partneri: HASS, Mondi SCP, Provimi Pet Food CZ, InetPRO
Mediálni partneri: Nový Čas, Život, Nový Čas Nedeľa, IN, Rebecca, Markíza, Žurnál, azet.sk, Plazmamedia, ISPA, SITA