Hviezdou galaprogramu SLÁVIK 2005 Aneta Langerová

Slávnostný galaprogram spojený s vyhlásením výsledkov ankety SLÁVIK 2005 bude moderovať populárny humorista Andy Kraus. Okrem slovenskej hudobnej špičky na čele s Janou Kirschner, No Name, Zuzanou Smatanovou či čerstvo vyhlásenými Zlatými slávikmi sa divákom v bratislavskej Incheba Expo Aréne predstavia aj zahraničné hviezdy – okrem Patricka Nuoa to bude aj v súčasnosti najpopulárnejšia česká speváčka Aneta Langerová. Okrem divákov TV Markíza bude mať možnosť vidieť na vlastné oči exkluzívny galaprogram aj niekoľko sto divákov. Po prvýkrát v histórii sa organizátori rozhodli uvoľniť do predaja limitovaný počet vstupeniek pre verejnosť v sieti Ticketportal za jednotnú cenu 199,- Sk.

Anketa SLÁVIK 2005 bola vyhlásená v troch hlavných kategóriách: spevák, speváčka a skupina. Okrem toho budú v priamo prenose TV Markíza dekorovaní aj Skokan roka,  Objav roka a Rádioslávik pre najvysielanejšieho domáceho interpreta. Svoje minuloročné prvenstvo v hlavných kategóriách budú obhajovať Miro Žbirka, Misha a Elán. Novinkou hlasovania je kategória, ktorá konfrontuje slovenskú populárnu hudbu z opačného pohľadu. Súčasťou ankety je totiž hlasovanie o „Slameného slávika“, ktorý je definovaný ako najväčšie sklamanie roka. Aj v tomto ročníku prebieha paralelne SMS hlasovanie, ktoré jednak výrazne zvyšuje počet hlasov a jednak oslovuje ďalšiu skupinu respondentov, čím sa zvyšuje reprezentatívnosť výsledkov ankety. Navyše, denník Nový Čas vyhlásil anketu o Hit roka 2005 a jeho čitatelia  budú zároveň hlasovať aj o „Metle roka“, ktorú pridelia najhoršie oblečenej domácej hviezde. Hlasovanie prebiehalo on-line na webovej stránke www.bleskovky.sk. Vyžrebovaný účastník hlasovania získa od garanta súťaže, denníka Nový Čas, finančnú prémiu vo výške 50 000,- Sk.

Rátanie hlasov z hlasovacích kupónov a ich následné zrátanie s SMS hlasmi realizuje špecializovaná počítačová firma pod dohľadom notára. Ten overí správnosť výsledkov a v zapečatenej obálke ich odovzdá štatutárnemu zástupcovi organizátorov. V záujme udržania napätia a autentických reakcií všetkých zainteresovaných budú výsledky v hlavných kategóriách aj v tomto roku zverejnené počas slávnostného galaprogramu v priamom prenose TV Markíza v sobotu 3. decembra 2005 o 20.45 hod. Vtedy sa verejnosť dozvie aj mená oboch výhercov finančnej prémie vo výške 250 000,- Sk, ktorí budú vyžrebovaní jednak spomedzi kupónov a  jednak spomedzi sms hlasov.

 

 

Generálnymi reklamnými partnermi ankety SLÁVIK 2005 sú: Eco-Invest, spoločenský týždenník Markíza, PM Zbrojníky, Terno - stávková kancelária a Slovenská pošta – posol dobrých správ.
Hlavní reklamní partneri: Filux design, hotel Holiday Inn, OR-LI, Power Factory, Železiarne Podbrezová, Gamo, Biliard Club Lavos, časopis Kamarát.
Reklamní partneri: Air France, ProPartners Holding, Technolim, Transpetrol a Sibamac.
Mediálni partneri: Rádio Okey, denník Nový Čas, týždenníky Markíza, Život, Eurotelevízia a Slovenka, mesačník IN, SITA, TASR a billboardová spoločnosť ISPA.