Slávik 2004 ozdobia zahraničné hviezdy

Slávik je tak trocha konzervatívna súťaž. Svojim spôsobom viac konzervuje ako čerí hladiny našej populárnej hudby: v dlhodobom horizonte oddelil skutočné hviezdy od sezónnych, ktoré, povedané v reči cyklistiky, vyhrali nejakú jednu etapu, ale potom sa v peletóne celkom stratili“, hovorí na adresu najprestížnejšej hudobnej ankety slovenského šoubiznisu Kamil Peteraj. Popredný majster slova sa tento rok premiérovo podieľa na projekte Slávik 2004 ako autor scenára záverečného gala koncertu v bratislavskom Istropolise, ktorý sa uskutoční v sobotu 27.11.2004 v priamom prenose TV Markíza. Anketa SLÁVIK 2004 bola vyhlásená v troch hlavných kategóriách: spevák, speváčka a skupina. Okrem toho budú v priamom televíznom prenose dekorovaní aj Skokan roka, Objav roka či Rádioslávik pre najvysielanejšieho domáceho interpreta. Svoje minuloročné prvenstvo v hlavných kategóriách budú obhajovať Richard Müller, Misha a Elán. Tohtoročnou novinkou je kategória Hit roka 2004, ktorú vyhlásil denník Nový čas na svojej webovej stránke www.bleskovky.sk. Čitatelia Nového času si tak mohli zvoliť svoju najobľúbenejšiu slovenskú skladbu uplynulého roka. V záujme udržania napätia a autentických reakcií všetkých zainteresovaných budú výsledky v hlavných kategóriách aj v tomto roku zverejnené až počas slávnostného galaprogramu v priamom televíznom prenose. Vtedy sa verejnosť dozvie aj mená oboch výhercov automobilov Škoda Fabia 2005, ktorí budú vyžrebovaní jednak spomedzi „kupónových“ hlasujúcich, jednak spomedzi „esemeskových“ hlasujúcich. Vyžrebovaný bude aj účastník hlasovania o Hit roka, ktorý získa od garanta súťaže, denníka Nový čas, špičkové domáce kino SONY. V úlohe moderátora záverečného gala programu sa predstaví najpopulárnejší moderátor TV Markíza a víťaz diváckej ankety TOM 2004 Pavol Bruchala, ktorý nepochybne prinesie tradičnému rituálu prezentácie ocenených umelcov osobitý šarm a improvizačné majstrovstvo. Spolu s populárnym moderátorom sa na pódiu okrem domácej hudobnej špičky objavia aj tri známe hviezdy európskej hudobnej scény na čele s Ukrajinkou Ruslanou, Talianom Luglim a Belgičankou Kate Ryan. Všetci traja patria v európskom meradle do absolútnej hitparádovej špičky.

 

 

Anketu Slávik 2004 podporili generálni reklamni partneri: Allianz Slovenská poisťovňa, Škoda Auto Slovensko, cestovná kancelária Hydrotour a Harmony – Váš svet papierovej hygieny.
Hlavní reklamní partneri: Železiarne Podbrezová, a.s., Euro-building, a.s., cestovná kancelária Orostours, Plastická chirurgia Inter Clinic Bratislava – Rača, hotel Holiday Inn, OR-LI – veľkoobchod mäsa, VÚJE trnava – jadrová energia, energia budúcnosti a GAMO Banská Bystrica. Reklamným partnerom je hotelová spoločnosť SOREA.
Mediálni partneri: Rádio Okey, Rádio Okey Top, denníky Nový čas a Šport, týždenníky Markíza a Slovenka, TASR a billboardová spoločnosť ISPA.