SLÁVIK 2005 pozná víťazov

Bratislava (3. december 2005) Slávnostným galaprogramom v €xpo Aréne bratislavskej Incheby vrcholí ďalší ročník ankety o najobľúbenejších interpretov slovenskej populárnej hudby SLÁVIK 2005, ktorú organizuje Produkčný dom FORZA v spolupráci s agentúrou OKLAMČÁK Production a TV MARKÍZA. Okrem zmeny priestoru zaznamenala tradičná anketa viacero noviniek, počnúc novými súťažnými kategóriami, končiac inovovanou dramaturgiou a scenárom galavečera, pod ktorý sa podpísal Andy Kraus. Na veľkoryso navrhnutej scéne z dielne Mareka Hollého s plochou 300 metrov štvorcových dostáva priestor špička slovenskej populárnej hudby predviesť naživo svoje interpretačné umenie nielen takmer dvom tisíckam prítomným divákom, ale aj televíznym divákom v priamom prenose TV Markíza. Po prvýkrát v histórii sa organizátori rozhodli uvoľniť do predaja aj limitovaný počet vstupeniek pre verejnosť.

Prvá etapa ankety, uverejnenie hlasovacích kupónov, prebiehala od 8. októbra do 14. novembra 2005. Aj v tomto ročníku prebiehalo paralelne SMS hlasovanie, ktoré už niekoľko rokov zvyšuje reprezentatívnosť výsledkov ankety. Moderátorom slávnostného večera sa po prvýkrát stal populárny humorista Andy Kraus. Okrem slovenskej hudobnej špičky na čele s Janou Kirschner, No Name, Zuzanou Smatanovou či čerstvo vyhlásenými Zlatými slávikmi sa divákom predstavia aj zahraničné hviezdy – okrem Patricka Nuoa aj v súčasnosti najpopulárnejšia česká speváčka Aneta Langerová.

Anketa SLÁVIK 2005 bola vyhlásená v troch hlavných kategóriách: spevák, speváčka a skupina. Okrem toho budú dekorovaní aj Skokan roka,  Objav roka a Rádioslávik pre najvysielanejšieho domáceho interpreta. Svoje minuloročné prvenstvo v hlavných kategóriách obhajujú Miro Žbirka, Misha a Elán. Novinkou hlasovania je kategória, ktorá konfrontuje slovenskú populárnu hudbu z opačného pohľadu. Súčasťou ankety je totiž hlasovanie o „Slameného slávika“, ktorý je definovaný ako najväčšie sklamanie roka. Navyše, denník Nový Čas vyhlásil anketu o Hit roka 2005 a jeho čitatelia  zároveň hlasovali aj o „Metle roka“, ktorú pridelia najhoršie oblečenej domácej hviezde. Hlasovanie prebiehalo na webovej stránke www.bleskovky.sk., pričom vyžrebovaný účastník získa od garanta súťaže, denníka Nový Čas, finančnú prémiu vo výške 50.000,- Sk.

Rátanie hlasov z hlasovacích kupónov a ich následné zrátanie s SMS hlasmi realizuje špecializovaná počítačová firma pod dohľadom notára. Ten overí správnosť výsledkov a v zapečatenej obálke ich odovzdá tesne pred priamym prenosom štatutárnemu zástupcovi organizátorov. V záujme udržania napätia a autentických reakcií všetkých zainteresovaných budú výsledky v hlavných kategóriách aj v tomto roku zverejnené až počas slávnostného galaprogramu. Rovnako sa verejnosť dozvie aj mená oboch výhercov finančnej prémie vo výške 250 000,- Sk, ktorí budú vyžrebovaní spomedzi kupónov aj spomedzi sms hlasov.

 

 

Generálnymi reklamnými partnermi ankety SLÁVIK 2005 sú: Eco-Invest, spoločenský týždenník Markíza, PM Zbrojníky, Terno - stávková kancelária a Slovenská pošta – posol dobrých správ.
Hlavní reklamní partneri: Filux design, hotel Holiday Inn, OR-LI, Power Factory, Železiarne Podbrezová, Gamo, Biliard Club Lavos, časopis Kamarát.
Reklamní partneri: Air France, ProPartners Holding, Technolim, Transpetrol a Sibamac.
Mediálni partneri: Rádio Okey, denník Nový Čas, týždenníky Markíza, Život, Eurotelevízia a Slovenka, mesačník IN, SITA, TASR a billboardová spoločnosť ISPA.