Zlet minuloročných "Slávikov" na tlačovej konferencii

Na tlačovej konferencii v bratislavskom hoteli Holiday Inn sa stretli s novinármi spolu so zástupcami organizátorov ankety SLÁVIK 2004 aj minuloroční „Slávici“ na čele s Mishou, Vašom Patejdlom zo skupiny Elán či Máriom „Kuly“ Kollárom zo skupiny Desmod (Objav roka 2003). Aj keď samotná hlasovacia kampaň v týchto dňoch len odštartovala, organizátori oboznámili prítomných s dramaturgiou záverečného galaprogramu, ktorý sa uskutoční v priamom prenose TV Markíza v sobotu 27. novembra 2004 o 20,00 hod. Moderátorom programu bude aktuálny držiteľ ocenenia TOM Pavel Bruchala a okrem ocenených umelcov v ňom vystúpi aj populárne belgická speváčka Kate Ryan, pričom organizátori si nechávajú v talóne ešte jedno zahraničné prekvapenie... Anketa SLÁVIK 2004 sa vyhlasuje v troch hlavných kategóriách: spevák, speváčka a skupina. Okrem toho budú dekorovaní aj Skokan roka, Objav roka či Rádioslávik pre najvysielanejšieho domáceho interpreta. Svoje minuloročné prvenstvo v hlavných kategóriách budú obhajovať Richard Müller, Misha a Elán. V tomto roku sa po prvýkrát verejnosť môže zapojiť aj do hlasovania o Hit roka 2004, ktorú vyhlásil denník Nový Čas. Hlasovanie prebieha on-line na webovej stránke www.bleskovky.sk. Čitatelia Nového času si tak môžu zvoliť svoju najobľúbenejšiu slovenskú skladbu uplynulého roka. Vyžrebovaný účastník hlasovania získa od garanta súťaže, denníka Nový Čas, domáce kino SONY. Prvá etapa, hlasovanie verejnosti potrvá od 27. septembra do 12. novembra 2004. V uvedenom období bude hlasovací kupón uverejnený v denníkoch Nový Čas a Šport a v týždenníkoch Markíza a Slovenka. Súčasťou je orientačný abecedný zoznam interpretov v každej kategórii, pričom je možné na hlasovací kupón napísať aj meno neuvedeného interpreta. Aj v tomto ročníku prebieha SMS hlasovanie, vďaka ktorému sa už v minulom ročníku zvýšil počet hlasov a následne aj reprezentatívnosť výsledkov ankety. Rátanie hlasov z hlasovacích kupónov a ich následné zrátanie s SMS hlasmi realizuje špecializovaná počítačová firma pod dohľadom notára. Ten overí správnosť výsledkov a v zapečatenej obálke ich odovzdá štatutárnemu zástupcovi organizátorov. V záujme udržania napätia a autentických reakcií všetkých zainteresovaných budú výsledky v hlavných kategóriách aj v tomto roku zverejnené počas slávnostného galaprogramu v priamom prenose TV Markíza v sobotu 27. novembra 2004 o 20.00 hod. Vtedy sa verejnosť dozvie aj mená oboch výhercov automobilov Škoda Fabia 2005, ktorí budú vyžrebovaní jednak spomedzi „kupónových“ hlasujúcich, jednak spomedzi „esemeskových“ hlasujúcich.

 

 

Anketu Slávik 2004 podporili generálni reklamni partneri: Allianz Slovenská poisťovňa, Škoda Auto Slovensko, cestovná kancelária Hydrotour a Harmony – Váš svet papierovej hygieny.
Hlavní reklamní partneri: Železiarne Podbrezová, a.s., Euro-building, a.s., cestovná kancelária Orostours, Plastická chirurgia Inter Clinic Bratislava – Rača, hotel Holiday Inn, OR-LI – veľkoobchod mäsa, VÚJE trnava – jadrová energia, energia budúcnosti a GAMO Banská Bystrica. Reklamným partnerom je hotelová spoločnosť SOREA.
Mediálni partneri: Rádio Okey, Rádio Okey Top, denníky Nový čas a Šport, týždenníky Markíza a Slovenka, TASR a billboardová spoločnosť ISPA.