Desmod sa chystá na Česko, Knechtová aj Rytmus na nové albumy

Skupina Desmod, ktorá sa posledné roky teší na Slovensku z podpory publika a ocenenia zlatý Slávik, predstaví svoj aktuálny album Vitajte na konci sveta aj v Česku. Česko-slovenské miniturné má na jeseň v pláne aj skupina No Name, ktorá ho odohrá až po tom, čo predstaví svoj nový štúdiový album. Ten by mal vyjsť v októbri. Na svojej internetovej stránke o tom informuje denník Pravda.

kultura.pravda.sk/novinky-chysta-knechtova-aj-rytmus-d66-/sk_khudba.asp

Na slovenské koncertné pódiá sa podľa Pravdy chce zamerať Jana Kirschner. "Chcem odohrať koncerty v rámci platne Krajina Rovina aj na Slovensku a dokončiť tak minuloročné turné," povedala speváčka, ktorá sa od marca bude venovať materským povinnostiam. Ak jej to nová úloha dovolí, chce nielen koncertovať, ale aj pripraviť materiál na ďalšiu platňu. Takisto ako zlatá Slávica Zuzana Smatanová, ktorá koncom roka absolvovala koncertné turné a po ňom chcela pripravovať nové skladby.
Na novom albume pracuje aj Katka Knechtová a minulý týždeň predstavila novú pesničku To musí byť len láskou.
Okrem toho, že sa na jar na obrazovkách televízií objaví v úlohe porotcu Česko Slovenskej SuperStar, pripravuje raper Rytmus aj nový album, ktorého vydanie je naplánované na marec.
Skupiny Horkýže Slíže a Polemic pripravili pre svojich fanúšikov spoločné turné. "Nechcem, aby to znelo ako nejaké klišé, ale na toto turné sa nedá netešiť. Naši fanúšikovia vedia, že sa na nich dobre pripravíme, ale toto bude dvojnásobná paľba šialenstva a divočiny! Chystajte sa už dnes, lebo to, čo na vás vypálime vo februári, ste ešte nezažili," povedal pre Pravdu spevák skupiny Horkýže Slíže Kuko. Od 11. februára odohrajú počas troch piatkov a sobôt koncerty v Poprade, Prešove, Brezne, Červeníku, Bratislave a Trenčíne.

Zdroj: pravda.sk