Nominácie po hlasovaní širokej verejnosti v hlavných kategóriách SLÁVIK 2012

Nominácie v hlavných kategóriách ankety Slávik 2012 sú už známe. Medzi spevákmi sa do užšej nominácie dostali v abecednom poradí Peter Cmorik, Marián Čekovský, Richard Müller, Majk Spirit a Miro Žbirka, v kategórii speváčok majú šancu na triumf Celeste Buckingham, Jana Kirschner, Katarína Knechtová,  Zuzana Smatanová a Tina. Päticu nominovaných skupín tvoria Desmod, Elán, Horkýže Slíže, IMT Smile a Peter Bič Project.

Mená držiteľov zlatých, strieborných a bronzových sošiek Slávika v troch hlavných kategóriách zverejnia organizátori na slávnostnom odovzdávaní cien 3. februára 2013, ktoré sa uskutoční v priestoroch bratislavskej Incheby a v priamom prenose ho odvysiela TV JOJ. Jeden vyžrebovaný hlasujúci získa tento rok elegantný sedan Aveo od Chevroletu.

Počas galavečera budú vyhlásení aj víťazi titulov Rádioslávik - slovenský interpret, ktorého pesnička bola v roku 2012 najhranejšia v Rádiu Expres. Objav roka, Skokan roka a Absolútny Slávik. Najatraktívnejší Hudobný web volia návštevníci portálu azet.sk – www.azet.sk/slavik a diváci huste.tv Videoklip roka.

Priamo počas galavečera sa bude rozhodovať o Hite roka denníka Nový Čas. V tejto kategórii sa na základe hlasovania čitateľov denníka Nový Čas do užších nominácií dostali skladby:
Celeste Buckingham - Run Run Run
Ego feat. Robert Burian - Žijeme len raz
Katarína Knechtová - Zmier svetlo s tmou
Richard Müller a Tereza Kerndlová – Klid, mír a pokora
Majk Spirit - Ženy treba ľúbiť
Organizátori: Produkčný dom FORZA, Oklamčák Production, TV JOJ
Generálny reklamný partner: Gino Paradise Bešeňová
Hlavní reklamní partneri: Chevrolet, cestovná kancelária Hydrotour, AquaCity Poprad
Reklamní partneri: Tempest, DoubleTree by Hilton Bratislava, InetPro, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko
Produktový partner: Pilsner Urquell
Mediálni partneri: Nový Čas, Pokec, Rádio Expres, Kam do mesta, Boomerang Media, SITA, Pay-Per-Vision Media, Willmark, euroAWK