Takto vyskočil Skokan roka – kapela Peter Bič Project

Víťazom kategórie Skokan roka, ktorá je súčasťou hudobnej ankety Slávik,  sa za rok 2012 stala skupina Peter Bič Project. Skokanom roka sa stáva spevák, speváčka alebo skupina, ktorá sa v prechádzajúcom roku umiestnila v prvej päťdesiatke a vďaka bodom od hlasujúcich fanúšikov sa posunula o najväčší počet priečok.

Konkrétne sa skupina Peter Bič Project posunula oproti predchádzajúcemu roku zo štyridsiatehotretieho miesta na piatu priečku. Kým v roku 2011 získala 217 bodov, v roku 2012 jej prišlo od fanúšikov 3003 bodov.

Víťaza kategórie Skokan roka 2012 vyhlásili speváčka Eva Máziková a hip-hoper Tomáš Hafner, ktorí zároveň odprezentovali projekt Axe Apollo Space Academy.

Axe Apollo Space Academy - v poradí druhý Slovák po Ivanovi Bellovi má šancu prejsť si výcvikom kozmonauta a absolvovať vesmírny let, plánovaný na budúci rok. Musí však splniť niekoľko podmienok, medzi ktoré patrí aj náročný výcvik na Floride kde absolvujú let v prúdovom lietadle, ktoré letí dvojnásobnou rýchlosťou zvuku, Zero-G, teda parabolický let, ktorý vytvorí beztiažový stav a napokon re-entry, centrifúgu simulujúcu rovnako extrémne preťaženie G-Force, akému sú vystavení astronauti počas pristávania . Prvým predpokladom je registrácia záujemcov na webovej stránke www.AXEApollo.com, ktorá bude informovať záujemcov z vyše 60 krajín o ďalšom postupe.