TOP 5 videoklipov a hudobných webov roka 2012

Videoklip roka

Víťazom kategórie Videoklip roka sa v rámci hudobnej ankety Slávik 2012 stal videoklip Ego ft. Robert Burian - Žijeme len raz. Organizátori ankety Slávik 2012 sa v spolupráci s internetovou televíziou huste.tv rozhodli zverejniť aj prvú päťku ďalších videoklipov, za ktoré sa hlasovalo najviac. Celkovo bolo v tejto kategórii potvrdených 5.147 unikátnych hlasov a 66.169 bol počet prehraných videí.
Ego ft. Robert Burian - Žijeme len raz (11.685 videní, 757 hlasov)
Sám sebou - Smutná tvár
Strapo - Sám doma a bohatý
Smola a hrušky ft. Zdenka Predná - Honey Honey
Paul Project ft. Suvereno - Ak to musí byť


Hudobný web roka
Súťaž o najatraktívnejšiu hudobnú web stránku slovenského interpreta/kapely, o ktorej rozhodovali návštevníci portálu azet.sk prostredníctvom micropage azet.sk/slavik, vyhrala Zuzana Smatanová. Víťazka tejto kategórie získala kampaň na najväčšom komunitnom portáli Pokec v hodnote 30tis. eur na propagáciu svojho webu. Pre túto kategóriu hlasovalo 16.302 užívateľov.

Zuzana Smatanová (4 328 hlasov)
Martin Harich
Celeste Buckingham
Desmod
Majk Spirit
Výsledky jednotlivých kategórií ankety o najobľúbenejších interpretov slovenskej populárnej hudby Slávik 2012 vyhlásili 3. februára počas galaprogramu v bratislavskej Inchebe. Zlatých Slávikov si v hlavných kategóriách odniesli Tina, Peter Cmorik a skupina Desmod, ktorá sa stala aj Absolútnym Slávikom 2012.