Výsledky ankety Slávik 2012 budú známe už v nedeľu 3. februára

Anketa o najobľúbenejších interpretov slovenskej populárnej hudby Slávik 2012 vyvrcholí v nedeľu 3. februára vyhlásením výsledkov v bratislavskej Incheba Expo Aréne. Počas vyše dvojhodinového galavečera, ktorý v priamom prenose odvysiela TV JOJ, sa na scéne vystrieda množstvo účinkujúcich a program v réžii Jeffa Minaříka bude viesť moderátorská dvojica Adonis Szabo a Igor Šrámek (René Štúr a Sveťo Malachovský).
Celý večer nesie podtitul Intergalactic Music Awards a okrem odovzdávania cien víťazom jednotlivých kategórií bude program zaujímavý aj pre vtipné dokrútky a vystúpenia. Medzi účinkujúcich, ktorí vystúpia v priamom prenose v hudobných číslach patria Celeste Buckingham, IMT Smile, Majk Spirit, Robert Burian, Peter Bič Project, Monkey Business, Billy Barman a mnohí ďalší.  Nepochybne zaujímavá bude aj pocta Mekymu Žbirkovi, ktorý vlani oslávil 60te narodeniny. Jeho pesničky v rôznych úpravách budú spievať Peter Cmorik, Kuly, Tomáš Palonder, Mária Čírová, Zuzana Smatanová, Dominika Mirgová či Majk Spirit. Speváci sa predstavia v iných polohách a spôsoboch spracovania Mekyho piesní a na scénu samozrejme príde samozrejme aj sám oslávenec, ktorý si zaspieva v sprievode Komorného orchestra Sinfonietta Bratislava.


Po hlasovaní širokej verejnosti, ktoré sa skončilo už 13. januára, sú nominácie v hlavných kategóriách nasledovné:
O Zlatého Slávika sa v kategórii speváčka uchádzajú:
Celeste Buckingham, Jana Kirschner, Katarína Knechtová,  Zuzana Smatanová a Tina.

V kategórii spevák majú šancu na triumf:
Peter Cmorik, Marián Čekovský, Richard Müller, Majk Spirit a Miro Žbirka

Medzi kapelami sa do nominácií dostali:
Desmod, Elán, Horkýže Slíže, IMT Smile a Peter Bič Project.
V priamom prenose bude vyhlásené aj meno šťastného výhercu nového elegantného sedanu Chevrolet Aveo, ktorý sa zapojil do sms hlasovania.


Počas galavečera budú vyhlásení aj víťazi titulov Rádioslávik - slovenský interpret, ktorého pesnička bola v roku 2012 najhranejšia v Rádiu Expres. Objav roka, Skokan roka a Absolútny Slávik. Najatraktívnejší Hudobný web volia návštevníci portálu azet.sk – www.azet.sk/slavik a diváci huste.tv Videoklip roka.


Priamo počas galavečera sa bude rozhodovať o Hite roka denníka Nový Čas. V tejto kategórii sa na základe hlasovania čitateľov denníka Nový Čas do užších nominácií dostali skladby:
Celeste Buckingham - Run Run Run
Ego feat. Robert Burian - Žijeme len raz
Katarína Knechtová - Zmier svetlo s tmou
Richard Müller a Tereza Kerndlová – Klid, mír a pokora
Majk Spirit - Ženy treba ľúbiť

_______________________________________________________________
Organizátori: Produkčný dom FORZA, Oklamčák Production, TV JOJ
Generálny reklamný partner: Gino Paradise Bešeňová
Hlavní reklamní partneri: Chevrolet, cestovná kancelária Hydrotour, AquaCity Poprad
Reklamní partneri: Tempest, DoubleTree by Hilton Bratislava, InetPro, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko
Produktoví partneri: ELESKO, Pilsner Urquell, prírodná minerálna voda Jana
Mediálni partneri: Nový Čas, Pokec, Rádio Expres, Kam do mesta, Boomerang Media, SITA, Pay-Per-Vision Media, Willmark, euroAWK