B.Bakošová: Ako a prečo stojíme v rade na fotky

Organizátori Miss International 2015, ktorá sa tento rok koná v japonskom Tokiu, sa nám snažia  ukázať čo najviac z miestnej kultúry. Keďže je to krajina s jednou z najstarších kultúr, niet divu, že sa ňou chcú pochváliť celému svetu a šíriť ju prostredníctvom našich fotografií ďalej.

A tak v rámci súťaže absolvujeme denne zopár výletov a návštev. Všetci sú tu milí, ústretoví, hoci nás - delegátok z rôznych krajín sveta - je stále a na každom mieste viac. Viac ako sedemdesiat:) Jednou z akcií, ktoré sme v rámci súťaže absolvovali, bola ukážka výroby tradičných japonských bábik v manufaktúrnej výrobe v Saitame. Poviem vám, veľmi šikovní ľudia! Výroba jednej bábiky trvá skúseným remeselníkom asi tak dlho ako v priemere trvá úprava zovňajšku delegátkam na Miss International 2015.

Počas výletov platí samozrejme pravidlo - pri všetkom a hlavne so všetkým sa treba odfotiť:) Ale pozor! Ak sa chceš stať na chvíľku samuraj alebo japonská princezná zo zlatou korunkou, musíš si vystáť pekne dlhú radu.