Súťaž, ktorej riaditeľkou je jedna z najúspešnejších Miss Slovensko v histórii – Karolína Chomisteková, je už niekoľko rokov spojená s televíznou Fashion Show v priamom prenose a plní sny mladých odvážnych dievčat. Za dvadsať rokov sa stala symbolom elegancie a tradície s mimoriadnym záujmom verejnosti. Oslovuje totiž všetky vekové kategórie. Neoddeliteľnou súčasťou projektu je aj silný charitatívny podtext. A inak tomu nebude ani tento rok. Výťažok z esemeskového hlasovania divákov poputuje na charitatívny projekt Srdce pre deti.

Samotnému finále súťaže Miss Slovensko 2016 bude predchádzať niekoľkomesačná príprava. Jej neoddeliteľnou súčasťou budú viaceré spoločné sústredenia. Medzi nimi aj v romantickom kaštieli Chateau Főldváry, ktorý bude prechodným domovom finalistiek už šiesty rok. Aj to svedčí o dobrých vzťahoch, ktoré sú pre organizáciu Miss Slovensko dôležité. Oficiálnym fotografom súťaže sa stalo štúdio LSZ Photography.

O finálovú dvanástku sa bude i tento rok starať celý tím profesionálov. Kaderníci z Pierot Exclusive, vizážistky z Gosh Copenhagen, choreograf Peter Varady a mnohí ďalší.  Galavečer v priamom prenose odvysiela v apríli 2016 TV JOJ.

Víťazka súťaže získa postup na svetovú súťaž Miss World 2016, účasť na newyorskom Fashion Weeku od Nadácie +421, honorovanú zmluvu od Produkčného domu Forza, štýlový Hyundai Tucson, bývanie pri Dunaji od Smart Brokers na jeden rok a mnoho ďalších zaujímavých cien.

Finále súťaže Miss Slovensko sa uskutoční 29. apríla 2016 v priamom prenose na TV JOJ.