Ako vznikali finálové šaty Barbory Bakošovej na Miss International?

O finálových šatách, ktoré si Barbora Bakošová nesie na Miss International 2015 hovoria návrhári z Factory WTF?!.

 

Čím ste sa pri tvorbe šiat inšpirovali? Šaty z našej dielne boli inšpirované tvorbou slovenského výtvarníka Viktora Freša. Chceli sme, aby šaty boli formou ako jeho obraz, preto sú ušité z látky pripomínajúcej farbou aj štruktúrou maliarske plátno.

Ako vznikali kvety, ktoré zdobia šaty? Každá jedna farebná vrstva kvetinového motívu bola postupne 9-krát nanášaná a vrstvená. Každá pritom musela schnúť samostatne . Na šaty sa použilo 10 metrov látky, najmä kvôli sukni s vlečkou, ktorej obvod je cez 6 metrov.

Koľko času zabralo zhotovenie šiat? Celkovo zabralo maľovanie šiat 18 hodín práce v ateliéri a samozrejme sa do tohto času neráta strihanie a šitie. Myslíme si, že je to model ako stvorený pre Barborku, aby v ňom krásne vynikla.

Milan a Klem

Módna značka WTF?! funguje na trhu od roku 2011. Za jej vznikom stoja mladí a energickí návrhári Milan Švingál a Klementina Tomrecaj, ktorí majú niekoľkoročné skúsenosti v oblasti módy a stylingu. Značka WTF?! nie je o fyzickom veku, je o vnútornom pocite. Je určená pre všetkých ľudí, ktorí sa neboja vytŕčať z davu a vyjadriť svoje originálne JA. Pre finále súťaže Miss Slovensko 2015 pripravilo návrhárske duo kolekciu nazvanú - Novodobé princezné a so súťažou budú Klem a Milan spolupracovať aj v roku 2016.