Nový album R.E.M. Collapse into now už o mesiac!

7.3.2011 vychádza už 15-sty album výnimočnej rockovej kapely

COLLAPSE INTO NOW od R.E.M. vyjde už 7. marca 2011.

Skupina znovu spolupracovala s Jacknifom Lee, s ktorým mala dobré skúsenosti od posledného albumu Accelerate. Tento producent, ktorý v minulosti získal aj cenu Grammy, pracoval, okrem iných, aj s U2.

Nahrávalo sa v Európe, v slávnych berlínskych štúdiách Hansa, kde vznikali také albumy ako Heroes Davida Bowieho, Achtung Baby od U2 alebo už legendárny Lust for Life Iggyho Popa.

Trio si na nahrávanie opäť pozvalo svojich spoľahlivých a overených kamarátov, Patti Smith, extravagantnú Kanaďanku Peaches, alebo Eddieho Veddera z Pearl Jam.

Ešte pred samotným vydaním CD si fanúšikovia môžu na webe www.remhq.com pozrieť špeciálne videá k pesničkám It happened today, Überlin, Mine smell like honey alebo Oh My Heart, nehovoriac o tom, že na začiatku roka bolo možné si zadarmo stiahnuť novinku Discoverer.

Najnovšie beží na ich stránke interaktívna hra s fanúšikmi, ktorí si môžu zadarmo stiahnuť všetky stopy skladby It happened today a voľne ich zremixovať do vlastnej verzie. Následne na to ich môžu poslať kapele cez stránku soundcloud.com/groups/iht-remix/tracks

A prekvapenia budú pokračovať aj ďalší mesiac!


http://www.youtube.com/watch?v=HiNV1rMNXE0