Broadway chystá nový muzikál – Adam a Eva

Divadlo Broadway chystá na jar pre svojich divákov nový muzikál – Adam a Eva, tentokrát s komediálnymi prvkami a libretom od Haliny Pawlowskej. Napriek biblickému námetu však nečakajte žiadne náboženské poučovanie, muzikál s prívlastkom muzikálová komédia sľubuje nadhľad a láskavý humor.

Autori sa rozhodli spracovať notoricky známy príbeh do podoby zábavného muzikálu, na míle vzdialenému ťažkému filozofovaniu o zmysle existencie ľudstva. Naopak, budú sa snažiť vyvolať u divákov úsmev pri sledovaní odvekého sváru ženského a mužského elementu, ktorý je nadčasový a vo svojej podstate väčšinou komický.

Pre Halinu Pawlovskú je to prvé libreto, ktoré kedy napísala. Kompletný text nakoniec odovzdala štyri dni po termíne, ale podľa slov autorov mu nechýba kúzlo ani vtip typický pre všetky jej diela. O hudbu sa postaral Bohouš Josef, texty piesní napísal Boris Pralovszký, choreografkou muzikálu je Leona Kvasnicová, kostýmy vytvoril Roman Šolc a na režisérsku stoličku zasadne Zdeněk Zelenka, ktorý aj s celým tímom sľubuje, že sa pokúsi splniť ,,jedenásty bod Desatora“ – nenudiť. Obsadenie hereckých rolí ešte nie je uzatvorené. Uvažuje sa o Jakubovi Prachařovi, Veronike Kubařovej, Josefovi Vojtekovi, Jiřím Langmajerovi, Martinovi Dejdarovi alebo Veronike Žilkovej. Premiéra tejto hudobnej komédie „podľa skutočnej udalosti“ je naplánová na 17.4. 2014 v divadle Broadway.