Daniel Hůlka exceluje v muzikáli Kat Mydlář

Pražské divadlo Broadway uviedlo vo štvrtok 24. februára premiéru nového pôvodného muzikálu Kat Mydlář. Romantický i smutný príbeh skutočnej postavy českých dejín, ktorá sa stala známa po poprave 27 rytierov a mešťanov v Prahe v roku 1621.

V hlavnej úlohe muzikálu exceloval počas premiéry český spevák Daniel Hůlka, postavu Žofie si zahrala speváčka Ilona Csáková, úlohu rozprávača stvárnil Josef Vojtek a svoju prvú veľkú premiéru zažila študentka bratislavského konzervatória Alžbeta Bartošová, ktorej tvorcovia zverili postavu Mydlářovej prvej lásky Dorotky.

Z reakcie publika a veľkolepého standing ovation boli všetci protagonisti nadšení. Rovnako ako tvorcovia nového muzikálu. Producenti Oldřich Lichtenberg a Michal David, ktorý je aj autorom hudby. Pod námet sa autorsky podpísali Oldřich Lichtenberg a Libor Vaculík, texty napísal Lou Fanánek Hagen, scenár, choreografia a réžia sú dielom Libora Vaculíka.

Muzikál okrem hereckého nasadenia vyniká aj krásnymi a prepracovanými kostýmami, o ktoré sa postaral divadelný výtvarník Roman Šolc. Netradične a elegantne je riešená aj scéna a projekcie k predstaveniu.

,,Projekcie v muzikáli Kat Mydlář predvedú opäť niečo nové, a to najmä v spôsobe premietania. Namiesto projekčného plátna a projektora sme využili novú technológiu LED panelov, ktorá nám umožnila premietať vytvorené 3D animácie a doplňujúce scény bez zbytočných tieňov zúčastnených hercov,“ uviedol grafik projekcií Tomáš Gaisler.

O premiérovom obsadení muzikálu rozhodli aj tentoraz producenti. A bol to ťažký oriešok, keďže má každá postava hneď niekoľko hviezdnych alternácií. Napríklad v úlohe Žofie excelu Ilona Csáková i Kateřina Brožová. Producenti dali nakoniec prednosť Csákovej, ktorá je už deväť rokov stálicou divadla a doteraz nemala svoju prvú premiéru.