JE TŘEBA ZABÍT DAVIDA aneb SCARY MUSICAL

Píše sa rok 2060. Typický človek, ako sme ho poznali predtým, už neexistuje. Technické vynálezy uľahčujúce fyzickú prácu dosiahli takú úroveň, že človek budúcnosti už vôbec nemusí manuálne pracovať. Všetko je riadené inteligentným PC. Operačný systém Windows je vystavený v múzeu. Vo svete tejto bláznivej budúcnosti je Michal David uznávaný ako jeden z najväčších skladateľov doby.

Rozhodnutie Ministerstva školstva a kultúry upraviť názov Akadémie múzických umení (v skratke AMU) na Davidovu akadémii múzických umení – v skratke DAMU. Slávnosť spojená s premenovaním Akadémie má vyvrcholiť odhalením sochy Michala Davida v nadživotnej veľkosti presne sto rokov od narodenia umelca. Na zhromaždení akademickej obce je Michal David predstavený ako akýsi novodobý Wolfgang Amadeus Mozart. Nápev jeho piesne znie ako hymna OSN, v Carnegie Hall a iných koncertných sálach môžete počuť symfonické úpravy jeho najznámejších hitov.

Predstaviteľ úpadkovej hudobnej formy, akou je POP music, a má byt po ňom pomenovaná celá akadémia? Tri najvýznamnejšie osobnosti tejto akademickej obce: prof. Rejžák, doc. Vývrt a dr. Natalická sa rozhodnú tejto národnej tragédií zabrániť, k čomu chcú využiť vynález francuzského inžiniera Leydena. Týmto vedeckým objavom je stroj času, jeho prostredníctvom sa dá cestovať medzi rôznymi časovými dimenziami. Zákerní akademici chcú zlikvidovať veľkého umelca v dobe, keď bol ešte malý......

V divadle Broadway práve prebiehajú skúšky muzikálovej paródie s piesňami Michala Davida pod režijnou taktovkou Rada Baláše. Premiéra je naplánovaná na 28. apríla 2010.

 

 

Účinkujú:

prof. Rejžák, vedúci katedry hudebnej vedy

Ivan Vyskočil

doc. Vývrt, muzikolog a tiež Buddha

Václav Svoboda, Jan Fiala

dr. Natalická, vedúca ateliéru teórie,kritiky a taktiež mníška Hildegarda

Bára Štěpánová, Vanda Konečná, Iva Pazderková

ing. Leyden, francúzsky vedec, pápež Jan Pavel II. a Mojžíš

Juraj Bernáth, Roman Vojtek

Arthur Narcisnegger – majster bojových umení, Caesar, Satan a tiež Prorok Muhammad

Martin Pošta, Tomáš Trapl, Bohouš Josef

Hugo Harafena, choreograf, Ježíš Nazaretský a archanděl Gabriel

 Alan Bastien, Tomáš Beroun, Bohouš Josef

Láďa, údržbár

Aleš Háma, Lumír Olšovský, Juraj Bernáth

Vláďa, kurič

Jakub Wehrenberg, Martin Sobotka, Juraj Bernáth

Upratovačka Monika, ale tiež Kleopatra

Monika Absolonová, Ilona Csáková, Leona Machálková, Radka Fišarová, Linda Finková, Vanda Konečná